Od Abee...

"Úžasná konzerva, chodím sem s otvírákem, pootveřu a čichám ten smích, lásku, klasiku, čichám ty perly, to úžasné počasí, to přátelství.

Až mi bude smutno, tuhle konzervu plnou štěstí prostě sežeru."

sobota 18. července 2015

Moje jediný přání je opakování...

....tak ten vdechnutý život Parapleečku moc dlouho nevydržel, což? Nu, ani moji věrní čtenáři nejspíš už nebudou stačit s dechem. Když je nechávám tak dlouho čekat...  možná mi zbyl už jen Malis. A maminka. Ale i ti už pomalu ztrácí trpělivost, že? :-)

Ale o tom mluvit nebudem.

Budeme mluvit o opakující se historii. Jak jistě víte, každý chytrý člověk se ze svých chyb obvykle poučí. A každý chytřejší člověk se poučí i z chyb ostatních (případně si to vyzkouší, aby se sám dostal do pověstné cimrmanovské uličky "tudy ne, přátelé :-) ). A masa chytrých lidí se nadále poučí z historie. Protože historie se co? Opakuje.

A nemusí jít ani o historii světovou. Stačí se podívat na osobní historii. Minulý rok v této době sme byli čerstvě přistěhovaní. Nejmilejší odjel na tábor a já mu připravila překvapení - za pomoci Abee a hlavně Tomáše (vlastně to v podstatě udělal celé on, když se to vezme kolem a kolem :-) ) sem vymalovala náš pronajatý byt. Použitá oranžová na většině stěn mě iritovala tak, že sem neváhala nechat si namíchat žádaný odstín, koupit penetraci a bílý primalex, půjčit si štafle (od Zdeného a Domíí ;-) ) a přemluvit kamarády, aby mi s tím po večerech pomáhali.

Rok se s rokem sešel a my jsme opět přestěhovaní, neboť náš starý byt se prodává (a my ho nechcem :-) ). Nejmilejší je opět na táboře a já opět zavítala do Hornbachu, abych si nad vzorníkem lámala hlavu a opět vycálovala pálku za bílou a za penetraci.Tentokrát v tom ale byly barvy zdí nevinně, odstíny šedofialové a běžové bych zvládla. Viníkem je bývalý nájemník - kuřák. Tabákové "aroma" nesnáším. A hnusožluté stropy od cigaretového dýmu taky.

Zase sem zlanařila své nebohé blízké k malování. Tentokrát to byli ó drahá sestřenička Vlastinka a její manžel Jára. A jejich štafle. A vlastně zas tak nebozí nejsou, pomohli mi totiž nejen z čisté dobroty srdce, ale i pro to, že sem se jim a hlavně jejich pískleti tvořivě vyřádila na stěnách pokoje. Ale o tom později.

Co se změnilo? Dost a vlastně nic. Člověka to nutí bilancovat.

Abee a Tom už nejsou spolu. Ó má drahá sestřenička a Jára jsou rodiči. Naši plzeňští rodičové Ivanka s Vojtou jsou dokonce dvojnásobními rodiči, narodila sem jim další holka do party, Éliška. A tak dále...

A k tomu poučení z vlastních chyb? K tomu nemám co dodat. Já chyby při malování nedělám :-).

Snad jen tu, že vysedávám na blogu, místo abych už konečně dodělala tu zatrachtilou stěnu v obýváku, jejíž výrazná rudá pod bílou stále prosvítá! :-)

Na závěr už jen odkaz na píseň od Tatabojs, jejíž refrén dal nadpis tomuto článku :-)

5 komentářů:

 1. Četl jsem. :D
  Ale pravda, ty časy kdy se několikrát týdně podívám jestli tu něco nepřibylo jsou pryč :P
  Každopádně námětů je dosti ne? Divadlo Z3MTJ, dovolená obytňákem, ... :P
  Tak snad to vymalování pomůže od kouřového aroma :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, námětů je hodně a času - no, člověk by řekl, že je ho taky dost, když teď nechodím do práce, ale opak je pravdou. Když mi navíc trvá jeden článek půl dne ;-) )
   A vymalování tak úplně nepomohlo, kouřové aroma je tu stále... :-(

   Vymazat
 2. Nedá mi to a musím připomenout, že u prvního stěhování kromě všech výše zmíněných asistovaly i Zdeného štafle :-). Škoda, že se historie v tomto případě neopakovala a nikdo je nechtěl půjčit zas... :-(
  Domííí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeee, to je super, že mám ještěj jednu věrnou čtenářku! :-*
   Štafle do článku doplněny. A tento rok sme brali štafle Vlasty a Járy, byť samozřejmě na ty vaše neměly ;-).

   Vymazat
 3. A ještě někdo Tě čte - já! Dobře, ne pravidelně, zato moc ráda. Linda - ta s šálou od Jindry ;)

  OdpovědětVymazat