Od Abee...

"Úžasná konzerva, chodím sem s otvírákem, pootveřu a čichám ten smích, lásku, klasiku, čichám ty perly, to úžasné počasí, to přátelství.

Až mi bude smutno, tuhle konzervu plnou štěstí prostě sežeru."

pátek 28. června 2013

"Sním o 8 ženách..."

To sem takhle jednou procházela svůj blog a kochala se svým spisovatelským géniem, když jsem narazila na tento článek. 
Uplynul už více než rok od jeho napsání a já se zatím ani slůvkem nezmínila o projektu 8 žen, o kterém Markétka v komentářích snila, a který se od října odehrává...

Náš soubor osmi žen. Že se nemůžete dopočítat? Pravda, na fotce chybí Zuzu a Káťa :).

Možná jsem se bála, že to zakřiknu, zvlášť když nás provázely a provázejí (očekávatelné) problémy - přeci jen sehnat 8 žen ku zkoušení, z nichž se polovina většinu svého času v Kadani nenachází, není zrovna lehký úkol.

Poslední zkoušky mě ale přesvědčily o tom, že máme skvěle našlápnuto. Máme skvělé herečky a skvělé nápady. Na zkouškách řešíme hlavně divadlo a stejně se na nich dosyta nasmějem i dojímáme. 

I když je fakt, že minule sme řešily i porod. Ovšem kdo by se nám divil? Pierette má těsně před termínem a Susanne studuje na porodní asistentku!

Drama. Komedie. Tragédie. Teatrálnost. Absurdita. Detektivní zápleptka. Francie 50. let minulého století. 8 krásných žen. A jeden mrtvý muž. Rozhodně je na co se těšit!
Kdo z mých věrných čtenářů se chystá a těší na premieru (přesné datum bude stanoveno), buďte od té dobroty a NEPOUŠTĚJTE si film! Věřte mi, budete o to více překvapeni! :)

Kdo tady něco povídal o smíchu na zkouškách...? :)
Z navenkovského webu:


Osm žen je divadelní hra původně z pera Roberta Thomase, kterou u nás i ve světě proslavila francouzská filmová verze (trailer zde). O možnosti sehrát tuhle komedii se v Navenku začalo mluvit už před rokem, nicméně teprve sedmého října proběhlo první setkání.


Specifická inscenace to pro Navenek bude z několika důvodů. Zaprvé ji již kadaňští ochotníci jednou ve svém repertoáru měli a to v roce 1972 pod režií pana Bílka. Dále pak půjde o hru osmi žen, osmi hlavních rolí. Těch se zhostí herečky různé divadelní historie. 
Na navenkovská prkna se po pauze vrátí Terezka Gvoždiaková, Evička Žemličková a také Sabina Abee Tumpachová s Pájou Košťákovou, které se podruhé společně ujmou režie. Těšit se ale můžeme i na známé tváře souboru Janu Kalovou, Markétku Peti a Zuzu Bartošovou. Počítáte správně - osmá žena nezmíněna. To proto, že se o její účasti teprve jedná, a navíc to pravděpodobně bude posila dosud nenavenkovská!

4 komentáře:

 1. Nemůžu se dočkat!!!!!!!! (8 vykřičníků:-) ) Suzanne.

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj,

  shodou okolností jsem měla v plánu podívat se v nejbližší době na film, ale nepodívám a počkám si na vás. Možná jsem to někde přehlédla, ale kdy že má být premiéra? Určitě s Jindrou přijdem, už teď se těším!
  Linda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super! :) Tak opravdu doporučuji to vydržet ;)
   Naše premiéra by měla být na podzim, to jest snad v říjnu ;)

   Vymazat